columbia havarie
Aktuální počasí Columbia USA, předpověď počasí na 14 dnů, počasí Columbia září, říjen, online webkamery v Columbii
Podívejte se na aktuální počasí Columbia. Zjistěte si předpověď počasí v Columbii. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Columbii zajištěna. Nabízíme předpověď počasí také pro další města v USA.
Je tomu přesně 15 let, kdy se nad jihozápadem Spojených států rozzářil podivný meteorický roj. Vzápětí celý civilizovaný svět ztuhl hrůzou: padající hvězdy na denní obloze oznamovaly smrt dvou žen a pěti mužů posádky raketoplánu Columbia.
Jen minuty dělily před 20 lety - 1. února 2003 - raketoplán Columbia od přistání na Zemi. V důsledku poškození tepelného štítu se však stroj ve výšce 63 kilometrů rozpadl. Nikdo ze sedmi členů posádky, pěti mužů a dvou žen, nehodu nepřežil...
Jen minuty dělily 1. února 2003 americký raketoplán Columbia od bezpečného návratu na Zemi. V důsledku poškození tepelného štítu se však stroj během přistávacího manévru ve výšce 63 kilometrů rozpadl.
Před dvaceti lety se vydal na svou poslední misi raketoplán Columbia amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Z kosmu se ale jeho...
Uplynulo přesně 20 let od havárie raketoplánu Columbia. Stroj dělilo od přistání na Zemi pár minut. Jenže kvůli poškození tepelného štítu se ve výšce 63 kilometrů rozpadl. Zahynulo všech sedm členů posádky.
Jen zhruba čtvrt hodiny dělilo před 20 lety, 1. února 2003, raketoplán Columbia od přistání na Zemi. V důsledku poškození tepelného štítu, ke kterému došlo netušeně už během startu, se ale stroj ve výšce 63 kilometrů rozpadl.
Přistání raketoplánu Columbia bylo naplánováno na sobotu 1. února 2003. Bohužel zůstalo jenom u plánů. V důsledku poškození tepelné ochrany levého křídla raketoplánu došlo ve výšce 64 kilometrů k destrukci celého stroje.
Columbia byla raketoplánem, který v dubnu 1981 zahájil program NASA "Space Shuttle" - Její mise STS-107 však skončila katastrofou - Raketoplán se po návratu do pozemské atmosféry rozpadl a všech 7 členů posádky zahynulo
Přesto, že se jednalo o první start nového vesmírného dopravního prostředku, vydala se Columbia na svoji dva dny, šest hodin a dvacet minut dlouhou misi rovnou s dvoučlennou posádkou.